Hotel:
Blisko do centrum miastaParking przy hotelu gratisKlimatyzowane pokojeBasen na terenie hotelu
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje
Wylot: Przelot samolotem   01-09-2015    Na ile: 3, 7, 10, 14 dni
Doj.własny
od 399 zł Cena za 1 osobę*

Taba

Taba to centrum turystyczne na północy Zatoki Arabskiej z przepięknym widokiem na trzy sąsiadujące kraje: Izrael, Jordanię oraz Arabię Saudyjską.

Taba to miejscowość położona 260 km od Sharm El Sheikh, w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Akaba, we wschodniej części półwyspu Synaj. Stąd już tylko kilka kroków do Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej. Ta niewielka, beduińska miejscowość, w której jeszcze do niedawna nie było nic poza punktami straży granicznej, stacją autobusową i hotelem Hilton, dziś jest prężnie działającym centrum turystycznym, znanym na całym świecie z obfitości cudownych plaż, lagun i wysepek, kontrastujących z majestatyczną surowością gór, które otaczają zatokę. To wspaniałe miejsce na odpoczynek, ale także na uprawianie różnych sportów wodnych.

Z Taby wypływają statki do najchętniej odwiedzanego przez turystów miejsca, czyli słynnej skalistej Wyspy Faraonów, zwanej też Wyspą Koralową, wraz z jej potężną fortecą Salah El-Din, wybudowaną w średniowieczu przez Krzyżowców jako schronienie dla pielgrzymów.

Inną atrakcją regionu jest intrygujący swą kolorystyką Kolorowy Kanion, atrakcyjny cel pieszych wypraw górskich. Nowoczesną częścią Taby jest Taba Heights skupiająca ekskluzywne cztero- i pięciogwiazdkowe hotele wraz z restauracjami, dyskotekami i centrami sportów wodnych. W tej części miasta, ze względu na organizowane konferencje, hotele często goszczą prezydentów i premierów.

 

 

Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Przejdź do galerii